Ota yhteyttä

Kaapelitehtaan kulttuurikeskus

Kaapeliaukio 3, 00180 Helsinki

info (at) kaapelitehdas.fi, puh. (09) 4763 8300

Katso Lasipihan ja infopisteen aukioloajat
Katso Kaapelitehtaan Konttorin aukioloajat
Katso Kaapelitehtaan ulko-ovien aukioloajat

Laskutusosoite: Kiinteistö Oy Kaapelitalo,
c/o Aallon Jyväskylä Oy, PL 89, 40101 Jyväskylä

Verkkolaskutusosoitteet:
003708736506, Danske Bank Oyj, DABAFIHH tai
003708736506, Maventa, 003721291126

Kaapelitoimiston henkilökunta

Kaapelitehdas / Kiinteistö Oy Kaapelitalo
Tallberginkatu 1 C 15, 00180 Helsinki (C-porras, 2. kerros)
Avoinna: ma–pe klo 9–15

Hallinto

Kai Huotari

Toimitusjohtaja

+358 (0)50 384 1557

kai.huotari@kaapelitehdas.fi

Jaakko Hellén

Hallintopäällikkö

+358 (0)40 736 1983

jaakko.hellen@kaapelitehdas.fi

Lomalla 29.6.-10.7. & 25.7.-8.8.

Sinna Kovasiipi

Hallinnon assistentti

sinna.kovasiipi@kaapelitehdas.fi 

Äitiysvapaalla 31.12.2022 asti

Olga Jansson

Hallinnon assistentti

+358 (0)40 127 1999


olga.jansson@kaapelitehdas.fi

Lomalla 8.-21.8.

Myynti, viestintä ja markkinointi, tapahtumat

Jouni Kärki

Myyntipäällikkö

+358 (0)40 755 9911

jouni.karki@kaapelitehdas.fi

Lomalla 27.6.-29.7.

Katja Valpas

Tapahtumakoordinaattori

+358 (0)40 751 5780

katja.valpas@kaapelitehdas.fi

Lomalla 11.7.-12.8.

Raine Heikkinen

Markkinointi - ja kehityspäällikkö

+358 (0)40 500 7354

raine.heikkinen@kaapelitehdas.fi

Lomalla 27.6.-5.8.

Karoliina Eerola

Viestintäpäällikkö

+358 (0)40 591 5005

karoliina.eerola@kaapelitehdas.fi

Lomalla 27.6.-29.7.

Raisa Karttunen

Tuottaja

+358 (0)50 371 7818

raisa.karttunen@kaapelitehdas.fi

Lomalla 27.-29.6. & 4.-29.7.

Isännöinti ja kiinteistöhuolto

Soile Kaukolander

Isännöitsijä

+358 (0)40 574 3991

soile.kaukolander@kaapelitehdas.fi

Timo Waldmann

Tekninen isännöitsijä / Kaapelin Mediakeskus Oy:n toimitusjohtaja

+358 (0)400 696 951

timo.waldmann@kaapelitehdas.fi

Helena Kinnunen

Kiinteistöassistentti

+358(0)50 572 2775

helena.kinnunen@kaapelitehdas.fi

Lomalla 4.-15.7.

Riitta Perälä

Tekninen piirtäjä

+358 (0)40 136 5977

riitta.perala@kaapelitehdas.fi

Lomalla 20.6.-15.7.

Matti Waara

Käyttöpäällikkö

+358 (0)40 709 8297

matti.waara@kaapelitehdas.fi

Lomalla 1.-8.7. & 18.7.-5.8.

huolto (at) kaapelitehdas.fi

Jukka Åman

Vastaava huoltomies

+358 (0)40 568 0663

jukka.aman@kaapelitehdas.fi

Lomalla 18.7.-26.8.

Ville Kurki

Huoltohenkilö

+358 (0)40 582 5365

ville.kurki@kaapelitehdas.fi

Lomalla 20.6.-15.7.

Christer Westerberg

Rakennuskoordinaattori

+358 (0)40 071 3586

christer.westerberg@kaapelitehdas.fi

Kaapelin mediakeskus

Kaapelin mediakeskus on Kiinteistö Oy Kaapelitalon tytäryhtiö.

Timo Waldmann

Tekninen isännöitsijä / Kaapelin Mediakeskus Oy:n toimitusjohtaja

+358 (0)400 696 951

timo.waldmann@kaapelitehdas.fi

Jani Suonperä

Erityisasiantuntija

+358 (0)44 557 7484

jani.suonpera@kaapelitehdas.fi

Lomalla 5.-29.7.

Kaapelitehtaan Konttori

konttori (at) kaapelitehdas.fi
puh. (09) 4763 8300

Mari Nilivaara

Palvelupäällikkö

+358 (0)50 566 7426

mari.nilivaara@kaapelitehdas.fi

Nora Kavasto

Info- ja kahvilatyöntekijä, vuorovastaava

Touko Kauppila

Info- ja kahvilatyöntekijä

Alli Kangasluoma

Info- ja kahvilatyöntekijä

Veera Merenheimo

Info- ja kahvilatyöntekijä

Ada Canth

Info- ja kahvilatyöntekijä

Teija Maksimainen

Info- ja kahvilatyöntekijä

Riikka Virtanen

Info- ja kahvilatyöntekijä

Ella Ruohonen

Info- ja kahvilatyöntekijä

Niina Huuhka-Mäntylä

Info- ja kahvilatyöntekijä

Iiris Närhinen

Info- ja kahvilatyöntekijä, kesätyöntekijä

Otto Siponen (-6.7.2022) & Atte Lehtiniittu

Siviilipalvelushenkilö

+358 (0)40 504 6744

sivari@kaapelitehdas.fi

Ma-pe klo 8-16

Suvilahden ja N10 kulttuurikeskukset

Kiinteistö Oy Kaapelitalo hallinnoi myös Suvilahden ja N10 kulttuurikeskuksia. Niiden yhteystiedot löydät täältä:

Ladataan...
Ladataan...

Kaapelitehtaan toimijat

Kaapelitehtaan toimijoiden yhteystiedot löydät kunkin vuokralaisen omilta www-sivuilta.

Ladataan...