Ota yhteyttä

Kaapelitehtaan kulttuurikeskus

Kaapeliaukio 3, 00180 Helsinki

info (at) kaapeli.com, puh. (09) 4763 8300

Katso Lasipihan ja infopisteen aukioloajat
Katso Kaapelitehtaan Konttorin aukioloajat
Katso Kaapelitehtaan ulko-ovien aukioloajat

Laskutusosoite: Kiinteistö Oy Kaapelitalo,
c/o Aallon Jyväskylä Oy, PL 89, 40101 Jyväskylä

Verkkolaskutusosoitteet:
003708736506, Danske Bank Oyj, DABAFIHH tai
003708736506, Maventa, 003721291126

Kaapelitoimiston henkilökunta

Kaapelitehdas / Kiinteistö Oy Kaapelitalo
Tallberginkatu 1 C 15, 00180 Helsinki (C-porras, 2. kerros)
Avoinna: ma–pe klo 9–15

Hallinto

Kai Huotari

Toimitusjohtaja

+358 (0)50 384 1557

kai.huotari@kaapeli.com

Lomalla 8.7.-4.8.

Jaakko Hellén

Hallintopäällikkö

+358 (0)40 736 1983

jaakko.hellen@kaapeli.com

Lomalla 1.-21.7.

Sinna Kovasiipi

Hallinnon assistentti

+358 (0)40 524 6622

sinna.kovasiipi@kaapeli.com

Lomalla 22.7.-18.8.

Myynti, viestintä, tapahtumat

Katja Valpas

Myyntipäällikkö

+358 (0)40 751 5780

katja.valpas@kaapeli.com

Lomalla 1.7.-7.8.

Maiju Helpi

Tapahtumakoordinaattori

+358 (0)40 152 9071

maiju.helpi@kaapeli.com

Lomalla 19.6.-28.7.

Huom! 24.6.-11.8. välisenä aikana ota Suvilahden ja Kaapelitehtaan käynnissä oleviin tapahtumiin liittyen yhteyttä festivaalikoordinaattoriin: Touko Kauppila, festarit@kaapeli.com, puh. 040 136 6373.

Uudet varaustiedustelut Kaapelitehtaan ja Suvilahden tapahtumatiloihin liittyen eivät ole mahdollisia ajalla 1.-28.7. Palaamme varaustiedusteluihin lomien jälkeen.

Karoliina Eerola

Viestintäpäällikkö

+358 (0)40 591 5005

karoliina.eerola@kaapeli.com

Lomalla 2.-24.7.

Raisa Karttunen

Tuottaja

+358 (0)50 371 7818

raisa.karttunen@kaapeli.com

Lomalla 17.6.-5.7. & 22.-26.7.

Isännöinti ja kiinteistöhuolto

Raine Heikkinen

Kiinteistöpäällikkö

+358 (0)40 500 7354

raine.heikkinen@kaapeli.com

Lomalla 24.6.-14.7. & 22.7.-4.8.

Helena Kinnunen

Kiinteistöassistentti

+358(0)50 572 2775

helena.kinnunen@kaapeli.com

Lomalla 8.7.-2.8.

Riitta Perälä

Tekninen piirtäjä

+358 (0)40 136 5977

riitta.perala@kaapeli.com

Lomalla 17.6.-5.7., 29.7.-2.8. & 27.8.

Matti Waara

Käyttöpäällikkö

+358 (0)40 709 8297

matti.waara@kaapeli.com

Lomalla 29.7.-16.8.

Ville Kurki

Tekninen isännöitsijä

+358 (0)40 582 5365

ville.kurki@kaapeli.com

Lomalla 24.6.-21.7

huolto (at) kaapelitehdas.fi

Jukka Åman

Vastaava huoltomies

+358 (0)40 568 0663

jukka.aman@kaapeli.com

Lomalla 15.7.-25.8.

Mika Ahvenainen

Kiinteistönhoitaja

+358 40 139 7728

mika.ahvenainen@kaapeli.com

Christer Westerberg

Rakennuskoordinaattori

+358 (0)40 071 3586

christer.westerberg@kaapeli.com

Lomalla 1.-28.7.

Riccardo Askelo

Huoltohenkilö

+358 (0)40 124 5713

riccardo.askelo@kaapeli.com

Kaapelin mediakeskus

Kaapelin mediakeskus on Kiinteistö Oy Kaapelitalon tytäryhtiö. Se vastaa Kaapelitehtaan Konttorin, Kaapelitehtaan infopisteen sekä Tehtaanmyymälän pyörittämisestä.

Jaakko Hellén

Hallintopäällikkö / Kaapelin Mediakeskus Oy:n hallituksen jäsen

+358 (0)40 736 1983

jaakko.hellen@kaapeli.com

Lomalla 1.-21.7.

Kaapelitehtaan Konttori, infopiste ja Tehtaanmyymälä

konttori (at) kaapelitehdas.fi
info (at) kaapeli.com
puh. (09) 4763 8300

Mari Nilivaara

Palvelupäällikkö

+358 (0)50 566 7426

mari.nilivaara@kaapeli.com

Touko Kauppila

Vuorovastaava, Kaapelitehtaan Konttori

Juhamatti Pekola

Vuorovastaava, Kaapelitehtaan infopiste ja Tehtaanmyymälä

Riikka Virtanen

Info- ja kahvilatyöntekijä

Tuure Keltto

Info- ja kahvilatyöntekijä

Ida Malmi

Info- ja kahvilatyöntekijä

Ella Ruohonen

Info- ja kahvilatyöntekijä

Venla Koskivaara

Info- ja kahvilatyöntekijä

Jaakko Kuivamäki

Siviilipalvelushenkilö

+358 (0)40 504 6744

kaapelitehdas.sivari@kaapeli.com

Ma-pe klo 8-16

Matias Santapakka

Huollon siviilipalvelushenkilö

suvilahti.sivari@kaapeli.com

Ma-pe klo 7-15 - Lomalla 2.-17.5.

Suvilahden ja N10 kulttuurikeskukset

Kiinteistö Oy Kaapelitalo hallinnoi myös Suvilahden ja N10 kulttuurikeskuksia. Niiden yhteystiedot löydät täältä:

Ladataan...
Ladataan...

Kaapelitehtaan toimijat

Kaapelitehtaan toimijoiden yhteystiedot löydät kunkin vuokralaisen omilta www-sivuilta.

Ladataan...