Ta kontakt

Kabelfabrikens kulturcentrum

Kabelplatsen 3, 00180 Helsingfors

info (at) kaapelitehdas.fi, tel. (09) 4763 8300

Se Glasgårdens och info punkt's öppettider
Se Kabelfabrikens Konttori öppettider
Se Kabelfabrikens innegårds ytterdörrar öppettider

Kabelkontorets personal

Kabelfabriken / Kiinteistö Oy Kaapelitalo
Tallbergsgatan 1 C 15, 00180 Helsingfors (C-trappan, 2. Våningen)
Öppet: mån-fre kl 9–15
OBS. Kontoret är stängt tor 26.5.

Administration

Kai Huotari

Verkställande direktör

+358 (0)50 384 1557

kai.huotari@kaapelitehdas.fi

Jaakko Hellén

Administrativ chef

+358 (0)40 736 1983

jaakko.hellen@kaapelitehdas.fi

Sinna Kovasiipi

Administrativ assistent

+358 (0)40 524 6622

sinna.kovasiipi@kaapelitehdas.fi 

Försäljning, kommunikation och marknadsföring, evenemang

Jouni Kärki

Försäljningschef

+358 (0)40 755 9911

jouni.karki@kaapelitehdas.fi

Katja Valpas

Evenemangskoordinator

+358 (0)40 751 5780

katja.valpas@kaapelitehdas.fi

Raine Heikkinen

Marknads- och utvecklingschef

+358 (0)40 500 7354

raine.heikkinen@kaapelitehdas.fi

Karoliina Eerola

Kommunikationschef

+358 (0)40 591 5005

karoliina.eerola@kaapelitehdas.fi

Raisa Karttunen

Producent

+358 (0)50 371 7818

raisa.karttunen@kaapelitehdas.fi

Fastighet och service

Soile Kaukolander

Disponent

+358 (0)40 574 3991

soile.kaukolander@kaapelitehdas.fi

Timo Waldmann

Teknisk disponent / Verkställande direktör, Kaapelin Mediakeskus Oy

+358 (0)400 696 951

timo.waldmann@kaapelitehdas.fi

Helena Kinnunen

Fastighetsassistent

+358(0)50 572 2775

helena.kinnunen@kaapelitehdas.fi

Riitta Perälä

Teknisk tecknare

+358 (0)40 136 5977

riitta.perala@kaapelitehdas.fi

Matti Waara

Fastighetschef

+358 (0)40 709 8297

matti.waara@kaapelitehdas.fi

huolto (at) kaapelitehdas.fi (fastighetsservice)

Jukka Åman

Arbetsledare för fastighetsvård

+358 (0)40 568 0663

jukka.aman@kaapelitehdas.fi

Ville Kurki

Fastighetsvård

+358 (0)40 582 5365

ville.kurki@kaapelitehdas.fi

Christer Westerberg

Byggkoordinator

+358 (0)40 071 3586

christer.westerberg@kaapelitehdas.fi

Jere Hyvärinen

Fastighetsvård

+358 (0)40 718 6676

jere.hyvarinen@kaapelitehdas.fi

Kabels Mediacentrum Ab

Kabels Mediacentrum Ab är en dotterbolag av Fastighet Ab Kabelhuset.

Timo Waldmann

Teknisk disponent / Verkställande direktör, Kaapelin Mediakeskus Oy

+358 (0)400 696 951

timo.waldmann@kaapelitehdas.fi

Jani Suonperä

Specialsakkunnig

+358 (0)44 557 7484

jani.suonpera@kaapelitehdas.fi

Kabelfabrikens Konttori / Info

konttori (at) kaapelitehdas.fi
tel. (09) 4763 8300

Mari Nilivaara

Betjäningschef

+358 (0)50 566 7426

mari.nilivaara@kaapelitehdas.fi

Nora Kavasto

Info och café arbetare, skiftesansvarig

Touko Kauppila

Info och café arbetare

Alli Kangasluoma

Info och café arbetare

Veera Merenheimo

Info och café arbetare

Ada Canth

Info och café arbetare

Teija Maksimainen

Info och café arbetare

Riikka Virtanen

Info och café arbetare

Ella Ruohonen

Info och café arbetare

Niina Huuhka-Mäntylä

Info och café arbetare

Otto Siponen

Civiltjänstgörare

+358 (0)405046744

sivari@kaapelitehdas.fi

Mån-fre kl 8-16

Södervik och N10 kulturcentrums kontakt information

Fastighet Ab Kabelhuset administrerar Södervik och N10 kulturcentrum. Kontakt information finns här:

Loading...
Loading...

Kabelfabrikens aktörers kontakt information

Kabelfabrikens aktörers kontakt information finns på deras webbsidor.

Loading...