Ta kontakt

Kabelfabrikens kulturcentrum

Kabelplatsen 3, 00180 Helsingfors

info (at) kaapeli.com, tel. (09) 4763 8300

Se Glasgårdens och info punkt's öppettider
Se Kabelfabrikens Konttori öppettider
Se Kabelfabrikens innegårds ytterdörrar öppettider

Kabelkontorets personal

Kabelfabriken / Kiinteistö Oy Kaapelitalo
Tallbergsgatan 1 C 15, 00180 Helsingfors (C-trappan, 2. Våningen)
Öppet: mån-fre kl 9–15

Administration

Kai Huotari

Verkställande direktör

+358 (0)50 384 1557

kai.huotari@kaapeli.com

Jaakko Hellén

Administrativ chef

+358 (0)40 736 1983

jaakko.hellen@kaapeli.com

Sinna Kovasiipi

Administrativ assistent

+358 (0)40 524 6622

sinna.kovasiipi@kaapeli.com

Försäljning, kommunikation, evenemang

Katja Valpas

Evenemangsförsäljningschef

+358 (0)40 751 5780

katja.valpas@kaapeli.com

Maiju Helpi

Evenemangskoordinator

+358 (0)40 152 9071

maiju.helpi@kaapeli.com

Karoliina Eerola

Kommunikationschef

+358 (0)40 591 5005

karoliina.eerola@kaapeli.com

Raisa Karttunen

Producent

+358 (0)50 371 7818

raisa.karttunen@kaapeli.com

Fastighetsförvaltning och service

Raine Heikkinen

Fastighetschef

+358 (0)40 500 7354

raine.heikkinen@kaapeli.com

Helena Kinnunen

Fastighetsassistent

+358(0)50 572 2775

helena.kinnunen@kaapeli.com

Riitta Perälä

Teknisk tecknare

+358 (0)40 136 5977

riitta.perala@kaapeli.com

Matti Waara

Anläggningschef

+358 (0)40 709 8297

matti.waara@kaapeli.com

Ville Kurki

Teknisk disponent

+358 (0)40 582 5365

ville.kurki@kaapeli.com

huolto (at) kaapelitehdas.fi (fastighetsservice)

Jukka Åman

Arbetsledare för fastighetsvård

+358 (0)40 568 0663

jukka.aman@kaapeli.com

Mika Ahvenainen

Fastighetsskötare

+358 40 139 7728

mika.ahvenainen@kaapeli.com

Christer Westerberg

Byggkoordinator

+358 (0)40 071 3586

christer.westerberg@kaapeli.com

Riccardo Askelo

Fastighetsvård

+358 (0)40 124 5713

riccardo.askelo@kaapeli.com

Kabels Mediacentrum Ab

Kabels Mediacentrum Ab är en dotterbolag av Fastighet Ab Kabelhuset. Kabels Mediacentrum Ab ansvarar för driften av Kabelfabrikens Konttori, Kabelfabrikens infopunkt och Tehtaanmyymälä (fabriksbutik).

Jaakko Hellén

Administrativ chef / Styrelsemedlem, Kabels Mediacentrum Ab

+358 (0)40 736 1983

jaakko.hellen@kaapeli.com

Kabelfabrikens Konttori, infopunkt och Tehtaanmyymälä

konttori (at) kaapelitehdas.fi
info (at) kaapeli.com
tel. (09) 4763 8300

Mari Nilivaara

Betjäningschef

+358 (0)50 566 7426

mari.nilivaara@kaapeli.com

Touko Kauppila

Skiftesansvarig, Kabelfabrikens Konttori

Juhamatti Pekola

Skiftesansvarig, Kabelfabrikens infopunkt och Tehtaanmyymälä

Riikka Virtanen

Info och café arbetare

Tuure Keltto

Info och café arbetare

Ida Malmi

Info och café arbetare

Ella Ruohonen

Info och café arbetare

Venla Koskivaara

Info och café arbetare

Jaakko Kuivamäki

Civiltjänstgörare

+358 (0)40 504 6744

kaapelitehdas.sivari@kaapeli.com

Mån-fre kl 8-16

Matias Santapakka

Civiltjänstgörare för fastighetsservice

suvilahti.sivari@kaapeli.com

Mån-fre kl 7-15 - På semester 2.-17.5.

Södervik och N10 kulturcentrums kontakt information

Fastighet Ab Kabelhuset administrerar Södervik och N10 kulturcentrum. Kontakt information finns här:

Loading...
Loading...

Kabelfabrikens aktörers kontakt information

Kabelfabrikens aktörers kontakt information finns på deras webbsidor.

Loading...